Alibaba, Lojistik Startup'ı XpressBees'e 100 Milyon USD Yatırım Yapıyor

Alibaba, Lojistik Startup'ı XpressBees'e 100 Milyon USD Yatırım Yapıyor

Alibaba, Hindistan merkezli lojistik startup’ı olan XpressBees'e 100 milyon USD yatırım yapma kararı ile Hindistan'daki yatırım sahnesine adım atmak üzere


Alibaba, Hindistan merkezli lojistik startup’ı olan XpressBees'e 100 Milyon USD yatırım yapma kararı ile Hindistan'daki yatırım sahnesine adım atıyor. Alibaba’nın Hindistan’da faaliyet gösterebileceği alanlar için bir strateji belirlemeye çalıştığı düşünülüyor ve bu nedenle gelişme kayda değer olarak değerlendiriliyor. Alibaba’nın geçmişteki ( Paytm ve Big Basket ) online ödeme ve marketçilik sektörlerine yatırımlarını lojistik sektörü yatırımının izlenmesi, son yatırımın asıl büyük plan kapsamında olabileceğini düşündürüyor.

XpressBees'e yatırım yapma kararı ani alınmış bir karar gibi değil. Alibaba uzun süredir bu alan üzerinde çalışıyor. AlibabaPaytm Mall ürün yelpazesini genişletmeyi ve yaygınlaşmayı hedefliyor ve bu hedefte, XpressBees gibi dijital lojistik yapılar online perakende pazarının en önemli unsurlarından biri olabilir.

Alibaba da Hindistan'daki büyük e-ticaret şirketlerinden olan Amazon ve Flipkart gibi nakliye operasyonu ve dijital lojistik gücünü her geçen gün arttırıyor.

Kaynak: The News Minute


Çözüm Ortaklarımız